ALLIN > בלוגים > זוגיות ומשפחה > להיות אמא עצמאית בחופש הגדול. איך עושים את זה?

להיות אמא עצמאית בחופש הגדול. איך עושים את זה?

להיות אמא עצמאית בחופש הגדול. איך עושים את זה?

להיות אמא לילדים בחופש הגדול, להיות עצמאית בחופש הגדול, להיות עצמאית שהיא גם אמא לשני ילדים בחופש הגדול – זה האתגר. "לא קל" זו הגדרה שרחוקה מלהסביר כמה זה קשה. אבל השנה החלטתי שלא רק שזה לא ישבור אותי – אני הולכת להתמודד וליהנות מזה!

השנה היתי חכמה יותר והכנתי לעצמי תוכנית ליולי-אוגוסט, ובגלל שהיא הייתה כל כך מוצלחת וקלה ליישום אני הולכת להמשיך אותה בחודש ספטמבר מלא החגים.

אז איך מצליחים גם לעבוד, גם להיות עם הילדים וגם לא להתמוטט ולמות מחום? הנה חמשת הטיפים שלי:א

א. הכנת רשימה. בתחילת החופש (אבל אפשרי גם עכשיו) ישבתי עם הילדים והכנו רשימה של כל הדברים שהם רוצים לעשות בחופש. זה התחיל מללכת לבריכה ועד לטוס לחו"ל. לאחר מכן סידרנו את הרשימה לפי מה נוכל להספיק והחלטנו שבכל יום נעשה לפחות משהו אחד מהרשימה. תתפלאו לגלות שהילדים לא צריכים וחייבים טיסה לחו"ל או הצגה כל יום. לפעמים יספק אותם שעת יצירה בבית, פופקורן וסרט בסלון ומסיבת פיג'מה משפחתית.

ב. קביעת לו"ז מראש. סידרתי את הלו"ז היומי מראש, כך הכל ידוע וברור . נכון, זה לא צבא ולכן לא עמדנו על זמנים אבל ילדים צריכים מסגרת ונוח להם איתה גם בחופש. ובכל זאת חופש. אז אין צלצולים והפסקות ושעות מוגדרות, אבל יש טווח שעות. כשקמים, יש שעתיים של התעוררות, ארוחת בוקר, התרפקות ביחד. הגדרנו מה אוכלים מראש כדי שלא נריב מה אוכלים בצהריים, וכשיצאו לשחק בחצר הגדרנו שעת חזרה והתארגנות בבית כדי שלא יגיעו ישר למקלחת ומיטה. הלו"ז המסודר בשילוב טווח הזמנים הגמיש אפשר להם להרגיש במסגרת, אבל להיות אדונים לעצמם.

ג. לתאם עם חברות. זה הזמן לשתף פעולה עם חברות. איך? להחליט שביום א' את לוקחת את הילדות אלייך וביום ג' היא. גם אם זה לכמה שעות, זה עוזר. אצלי אישית כשיש יותר ילדים בבית הילדים שלי מרוצים ועסוקים ולא צריכים אותי לכל דבר קטן.

ד. חלקות משימות. בהתאם לגילאים של הילדים, אפשר לתת להם משימות בבית. לא צריך לנקות ולסדר אחריהם כל היום. הם יכולים לעזור לסדר את השולחן ולפנות, לעזור לבשל ארוחת ערב וקינוחים, לתלות כביסה, לסדר את החדר. הם עוזרים לי בדברים הקטנים ומרגישים אחראים ולי זה מוריד מהעומס שלי.

ה. שעות עבודה מסודרות. גם לו"ז לעבודה הכנתי. וזה כולל לעדכן מראש את הלקוחות בשעות שלא אהיה זמינה בכדי להיות 100% עם הילדים. כל הודעה שקיבלתי בשעות האלה זכתה לדחייה לשעות בהן אהיה פנויה. נכון, זה דורש להישאר ערה אחרי שהם נרדמים ולעבוד לפני שהם קמים, אבל זה בהחלט שווה את זמן האיכות הרגוע איתם. היו לקוחות שקצת התעצבנו, אבל זה חופש והחופש קודם לעבודה. כלומר, הילדים קודמים לעבודה בחופש… מראש לקחתי כמות עבודה שאני אוכל לעמוד בה בחופש ועבדתי יותר מהר ויותר יעיל.

ברגע שמשנים בראש את הגישה, שלא צריך להספיק הכל בחופש ולעבוד כמו בשאר השנה, אלא להקדיש את הזמן לילדים וגם לעצמכם, יותר קל להתמודד. זה לא קל, אבל זה הכרחי. מתארגנים מראש, מורידים הילוך, ודואגים לנצל את התקופה ליותר שימור של לקוחות מאשר להשיג לקוחות חדשים.

מאת: חן קרופניק
"הבית להתפתחות" יחסי ציבור ותקשורת שיווקית
תמונת המחשה: freepik
www.habayit.co.il

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט