ALLIN > 10 טיפים שיהפכו כל טיול לחוויה בלתי נשכחת

10 טיפים שיהפכו כל טיול לחוויה בלתי נשכחת

Women raise their hands at Phu PA po or Fuji at Loei ,Woman hiking on mountains at winter day time,Freedom and adventure concept

Women raise their hands at Phu PA po or Fuji at Loei ,Woman hiking on mountains at winter day time,Freedom and adventure concept

נסיעה ספונטנית היא אכן אחת מההנאות הגדולות ביותר של החיים, אין שום ספק לגבי זה. טיולים יכולים להיות מורכבים, מתישים, מתגמלים והם בעיקר יכולים לשנות את החיים. מחקרים מראים כי הרגע המאושר ביותר בחייו של אדם הוא הרגע שבו הוא מתכונן לטיולו. אין שום דבר שדומה באמת ליציאה למסע אל הלא נודע. עם זאת, איכות הטיול שלנו אינה תלויה בטיול עצמו אלא בבחירה "איך לחוות" אותו. בשל כך, אספנו בעבורכם 10 דברים שניתן לעשות כדי להפוך כל טיול לחוויה בלתי נשכחת, תיהנו מכל רגע.

לחפש אתגרים
להישאר באזור הנוחות שלכם לא יכול להיות דבר מאתגר. לאורך זמן כנראה שתאבדו עניין, אך לעומת זאת נסיעה מעבר לגבולות הפיזיים הרגילים שלכם מציעה לכם את ההזדמנות הנהדרת לבחון מחדש את הגבולות המנטאליים שלכם. הריחוק מהמוכר מעניק לנו את האפשרות לצאת מגדר הנורמה בקלות רבה יותר ולשנות הרגלים קבועים. העניקו לעצמכם את ההזדמנות לחפש אתגרים ולפתוח את עולם המושגים שלכם ללמידת מושגים חדשים. למידה היא הדבר שהופך טיולים לבלתי נשכחים. אתגרים יכולים להגיע בגדלים שונים, קטנים או גדולים, ככל שיהיו, הם תמיד יהיו מלמדים. זה יכול להיות נסיעה לבד או שיחה עם אנשים זרים במסעדה, זה יכול להיות כל דבר, כל עוד לא עשיתם אותו מעולם. האפשרויות אינן מוגבלות.

למצוא שותף עם חיבור טוב
למרות שרבים מעדיפים לבחור את המסלול הנועז של טיול לבד, אחרים עלולים להרגיש בטוחים יותר עם חבר קרוב. בעת בחירת בן לוויה, חשוב מאוד שיש לכם חיבור טוב אחד עם השני, חשוב מאוד שתכירו בכדי למנוע אין נוחות או ניגוד אינטרסים. השותף שלכם חייב להיות סובלני, מלא כבוד ואהבה אליכם ואל כל אחד אחר, ובעיקר להבין ולכבד את החופש שכל אחד מכם צריך כדי לחקור.

להבין למה אנחנו מטיילים
במשך כל חיינו, רבים מאיתנו רצו תמיד לטייל בעולם, אבל מעטים מאיתנו באמת שאלו את עצמם מדוע. נסיעה בשביל כל אחד מאיתנו היא הזדמנות לפגוש חלקי אישיות שעוד לא יצא לנו לחקור. בטיול, יש לנו את ההזדמנות לפגוש בני אדם שונים החולקים את אותו הכדור עמנו בפרק הקצר הזה שבו אנחנו חולקים את אותו מימד זמן. עבור אחרים, נסיעה יכולה להיות על לראות את היופי שיש לעולם להציע. גם זה נהדר, נסו להבין מהי מטרת הנסיעה? למה אתם באמת רוצים לנסוע, האם אתם פשוט סקרנים? האם אתם מעוניינים לחוות את החופש הבלתי פוסק של המסע? האם ברצונכם להיחשף לכל מה שלעולם יש להציע? קחו את הסיבות הללו ורשמו אותם. תנו לאותם סיבות להדריך אתכם במסע שלכם אל הלא נודע.

לקחת פחות חפצים
זאת אומנם עצה ישנה, אך מעשית. היא עצה מאוד פשוטה. לא לקחת דברים מיותרים לטיול שלכם, למעשה ככל שתיקחו עמכם פחות – כך תגלו שאתם צריכים פחות. נסו להוריד חצי מהדברים שהנחתם במזוודה או בתיק, חשבו האם יש באפשרותכם להתקיים בלעדיהם, האם קיימת אפשרות להשיג אותם במקום שאליו אתם הולכים, מבלי להיסחב איתם? חפצים הם תלות לא הכרחית, אנחנו אומנם מאמינים שהם מעניקים לנו בטחון וקיימים לעזר, אך בלעדיהם אנחנו עשויים להבין שלמרות הכול, למרות היעדרותם, אנחנו עדיין מצליחים להסתדר.

להתחבר לאנשי המקום
אף אחד לא מכיר את המקום שאתם מבקרים בו יותר מאשר אנשי המקום. האנשים שחיים שם יכלו לספר לכם, איפה המקומות הטובים ביותר לבילוי, הזולים ביותר, המעניינים ביותר ואפילו לקחת אתכם למקומות שלא חלמתם שקיימים. ספר הדרכה תמיד יכול להיות מדריך נהדר, אך הוא בעיקר נותן לכם פרטים "יבשים", לעומת אדם החי את כל חייו באתר הטיול המכיר את אופי הדברים. ניסיון הוא כלי נהדר, זאת יכולה גם הזדמנות נהדרת לרכוש חברים חדשים. כן, קיים סיכוי גדול שהמקומיים לא באמת מדברים באותה השפה שלכם. עם זאת, תמיד תוכלו למצוא דרך לתקשר, בעזרת מסרים אוניברסאליים. לפעמים אינטראקציה יכולה להיות קלה יותר כשלא אומרים מילה.

לא להיות שיפוטיים
בחוץ, בעולם האמיתי, אי אפשר באמת לאפיין אדם רק על פי תכונה אחת בולטת, לא כל תוכן האדם עשוי להיות מבוסס על דת, מוצא או המראה שלו. כל אדם הוא שונה מיסודו. בדיוק כמוכם, אותם אנשים לא רוצים למצוא את עצמם מוגדרים על ידי דעות קדומות ושיפוטיות, בייחוד לא בטיול שלהם. זכרו כי חיוך ונחמדות היא הכלי הכי חזק שיש לכם, היו אכפתיים, היו אמיתיים ולא שיפוטיים.

 לשמור על הגוף
נסיעה יכולה להיות חוויה מתישה, במיוחד אם אתם זזים ממקום למקום כל כמה ימים. לאורך הטיול שלכם, אתם חייבים לזכור שלמרות שהעולם הוא עצום ואתם רוצים לזכות לראות את הכול, הגוף שלכם לא מסוגל להתמודד עם כל כך הרבה. כדי להבטיח שתפיקו את המרב מהמסע שלכם, הקפידו לאכול בריא ולהעניק לעצמכם מספיק זמן למנוחה. שמירה על הרגלים בריאים יימלאו מחדש את האנרגיה שנדרשת מכם בכדי להמשיך וליהנות.

לא להגדיר ציפיות
רוב הסיכויים שתחוו מצב דומה בחיים שלכם, מצב שבו הציפיות שלכם יותר מדי גבוהות ביחס למציאות. מצב שבסופו של דבר ישאיר אתכם מאוכזבים. ובכן, אתם יכולים ליצור את אותה החוויה המדויקת בכל מקום שאליו תגיעו, רק אם לא תצפו לשלמות. שלמות יכולה להיות הגיונית בראש שלכם, אך במציאות דיי קשה להשגה. וותרו עליה, במקום זאת, אל תחזיקו בשום ציפייה, רק זרימה. תנו לקלילות להפתיע אתכם.

לזרום
ללא ספק זה חכם להתחיל את המסע שלכם עם לפחות כמה כיוונים לתוכניות, אפילו אם זה רק במסלול בסיסי בין המקומות שבהם אתם רוצים לבקר. כמו שכבר אמרנו, לפעמים הדברים לא בדיוק ילכו בהתאם למה שתכננתם, אבל גם אם זה לא יקרה, כי אתם לא יכולים בהכרח לשלוט על הכול, פשוט תמצאו את עצמכם הולכים ללכת עם הזרם. ייתכן אפילו תמצאו את עצמכם רוצים לסטות מהמסלול הקבוע שלכם. גם אם אתם רוצים להישאר במקום אחד קצת יותר מהמתוכנן, זה בסדר, זה הטיול שלכם, תורידו את הרגל מהגז.

להיות אסירי תודה
הנסיעה היא הזדמנות שלא הרבה אנשים מקבלים, כדי ליהנות ממנה חשוב להעריך אותה. היו אסירי תודה על ההזדמנות לקום כל בוקר במקום אחר. אנו ממליצים לכם לקחת עמכם "יומן רעיונות קטן" שבו תוכלו לרשום כל מה שעולה בראשכם ולתעד אותו, כך תזכרו בכל פעם, כמה למדתם, כמה אתם מבורכים וכמה כיף להידבק בחיידק הטיולים. טפחו את יחס ההערכה, כאילו היה פרח בגינה שלכם. הוא יפרח ויישאר עמכם כל חייכם.

איציק טהורי
מנכ"ל קבוצת טיולים ואתגרים
נייד 054-22-33-888
טלפון 03-656-4488

דף הבית באינטרנט לחצו כאן 
דף הקבוצה פייסבוק לחצו כאן

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט