ALLIN > שישה דברים שלקוחות מפחדים מהם ואין סיבה ממה לחשוש

שישה דברים שלקוחות מפחדים מהם ואין סיבה ממה לחשוש

שישה דברים שלקוחות מפחדים מהם ואין סיבה ממה לחשוש

לבן לא תמיד מגדיל,  פרקט עץ יכול להיות מאוד פרקטי ומשתלם, אסלה תלויה זה IN , אחסון הוא לא הכל בחיים, חדר ארונות נשאיר לאחרים, וגודל הכיור לא תמיד קובע.

לבן תמיד מגדיל:

לא מעט אני שומעת מלקוחות שמבקשים ללכת על הגוון הלבן רק בגלל שהם סבורים שהצבע הלבן יפתח את החלל שלהם וייתן תחושת מרחב ואור. זה נכון שלצבע בהיר יש תחושה של אווריריות ואור אבל תמיד צריך להתייחס לחלל אותו מעצבים, לדוגמא חלל פתוח עם הרבה אור טבעי יכול גם לתת לגוון הלבן להיבלע. שימוש לא נכון בצבע הלבן יכול להרוס חלל שלם ואנו עשויים למצוא את עצמנו בפני חלל משעמם. דווקא בגלל שלבן הוא "צבע ניטרלי" הרבה יותר קשה לעבוד אתו, צריך לדעת לעבוד אתו, צריך מיומנות וניסיון כדי לעבוד אתו ותמיד להתייחס לכל הנתונים של החלל: מרחב, תאורה, פונקציית החלל ,סוג הריהוט, חומרים נוספים בחלל לפני שמחליטים שהצבע הנכון במקום הזה הוא הלבן.

פרקט עץ בכל הבית זה לא פרקטי:

בחירת סוג הריצוף לבית צריכה להיות מותאמת לאופי של הלקוח. זה נכון שפרקט עץ מצריך טיפול אינטנסיבי יותר  מאשר רצפת גרניט פורצלן אבל, חלק גדול מהיופי של הפרקט הוא ההתיישנות שלו, השריטות ושינוי הגוון שהוא מקבל עם הזמן. מי שאוהב חומרים טבעיים ש"עובדים" לא צריך לחשוש מהנחת פרקט טבעי בכל הבית כולל המטבח. צריך להתרגל וללמוד לאהוב את השינויים הטבעיים של החומר. זה בהחלט טעם נרכש אבל מי שלומד לאהוב את זה לא יכול בלי זה. זו לא אופנה חולפת זה משהו הרבה יותר בסיסי, הרבה יותר עמוק שגורם לקשר מיוחד בין האדם לחלל הספציפי.  טיפ אחד- בחרו בפרקט בגימור לכה ולא שמן שאינו תופס ולא סופג את הנוזלים.

אי אפשר לטפל באסלה תלויה עם מנגנון הדחה סמוי:

באותה נשימה אפשר להגיד שגם אי אפשר לטפל באינטרפוצים שישובים בתוך הקיר במקלחון שלנו והפלא ופלא זה מה שעושים בכל העולם. אסלות תלויות הן אסלות מודרניות בעלות מראה נקי ואסתטי. כיום משתמשים בהם בכל העולם כולל מקומות ציבוריים כמו קניונים, מוסדות, מסעדות שהתנועה של האנשים גדולה מאוד. ברגע שיש בעיה אפשר לפתור אותה על ידי בעל מקצוע מומחה ובעלויות לא גדולות. אין מה לפחד מאסלה תלויה ובמבחן היופי והאסתטיקה מול העלות, האסתטיקה מנצחת.

אנחנו רוצים כמה שיותר אחסון בכל מקום:

נכון! מקומות אחסון זה חשוב ואפילו חשוב מאוד, גם אני מרגישה לפעמים שחסר לי מקומות אחסון. אבל ככל שיהיו לנו יותר מקומות אחסון כך נמצא יותר דברים לאחסן. שלב התכנון של הבית או הדירה צריך להיות השלב בו חושבים על כל דבר שהלקוח צריך לאחסן היום או יידרש לאחסן בעתיד אבל,   אין צורך להגזים בגודל האחסון, לא כל פינה ונישה צריך לסגור, זו תהיה טעות גדולה להקריב את היופי, האסתטיקה, הניקיון האדריכלי, הנעימות של החלל ותחושת המרחב בשביל עוד ארון שיהיו מאוחסנים בו חפצים שמקומם האמיתי הוא בפח האשפה.

 אני לא מוכן לוותר על חדר הארונות לטובת ארון רגיל:

אם היה לי חדר ארונות כמו של קייט מידלטון גם אני לא הייתי מוותרת על חדר ארונות, אבל היום עם הבנייה החדשה אני נתקלת יותר ויותר בדירות שבחדר השינה של ההורים ישנו מאין כוך קטן, מטר על מטר, שאמור לשמש כחדר ארונות. הכוך הזה לא פונקציונלי, לא יפה ולא משרת את המטרה. לפעמים עדיף לוותר על חדר הארונות וליצור ארון ארוך מקיר לקיר. כך תרוויחו גם שטח ניצול יותר גדול כי אין לכם "פינות מתות"  וגם גישה נוחה יותר לארון ואם תעצבו אותו יפה אז גם רהיט מכובד ומרשים בחדר השינה.

 חשוב לי שיהיה במטבח כיור כמה שיותר גדול:

מתמטיקה פשוטה אומרת שאם לקחת ממשהו אחד אתה מחסיר ממשהו אחר. במטבחים גדולים אין שום בעיה למקם כיור גדול ורחב, כזה שיכיל את כל הסירים והכלים לאחר אירוח של הרבה אנשים והמון אוכל.  במטבחים סטנדרטים, צריך לזכור ששטח הכיור יבוא על חשבון משטח השיש המיועד לעבודה  וללא צל של ספק, גם למי שלא בשלן גדול,  משטח עבודה רחב ונוח לבישול חשוב יותר מכיור שיהפוך להיות סוג של מחסן לכלים מלוכלכים. היום כמעט ואין בית שאין בו מדיח ולכן  אפשר לשים את הכלים המלוכלכים ישר במדיח להשאיר את משטח העבודה על מנת שיהיה תפקודי נוח ויפה.

ועוד משהו, ככל שהכיור יהיה יותר גדול כך גם יחידת האחסון מתחת לכיור תהיה גדולה יותר. יחידת האחסון מתחת לכיור תמיד תהיה פחות פונקציונלית ונוחה מיחידות אחרות ותשמש בדרך כלל לאחסון פח, מוצרי ניקיון שקיות זבל ועוד. כלומר לא רק שהפסדנו משטח עבודה הפסדנו גם מקום אחסון פרקטי ושימושי יותר.

מאת: מעצבת הפנים דניאלה פרישמן – בעלת המשרד   "דניאלה פרישמן אדריכלות ועיצוב פנים"

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט