ALLIN > רוצים מצלמות (כתבה שנייה בסדרה): סיפור הפציעה החמורה של ילד בן 4 בגן בהרצליה, האם הלקחים הופקו?

רוצים מצלמות (כתבה שנייה בסדרה): סיפור הפציעה החמורה של ילד בן 4 בגן בהרצליה, האם הלקחים הופקו?

רוצים מצלמות (כתבה שנייה בסדרה): סיפור הפציעה החמורה של ילד בן 4 בגן בהרצליה, האם הלקחים הופקו?

ילד בן 4 נפגע בגן עירוני בהרצליה (שם הגן שמור במערכת לבקשת משפחת הילד), פונה באמבולנס לבית החולים "שניידר" ועבר ניתוח לתפירת החניכיים. הוא איבד כמה משיניו ומתקשה באכילה ובדיבור. שנה אחרי המקרה טוען אביו: "למרות ההבטחות, עד היום לא פנה אליי שום גורם מהעירייה ולא קיבלתי דוח מסודר המסביר מה קרה בפציעה של בני". למען הגילוי הנאות נציין שהוא מבעלי רשת הפורטלים "אול אין".

לדברי האב, ביום המקרה, 24 במאי 2017, בשעת בוקר, הוא הוזעק להגיע לגן בעקבות פציעתו של בנו. "עזבתי הכל, עליתי על אופנוע ונסעתי מהר לכיוון הגן", הוא משחזר, "כשהתקרבתי לגן שמעתי צרחות של ילד, הן באו ממרפאת קופת חולים הכללית הסמוכה. נכנסתי לשם וראיתי את הסייעת מחזיקה את בני בידיים, ומחזה מזעזע נגלה לנגד עיניי. כל החולצה שלו הייתה מלאה בדם, חלק מהשיניים העליונות היו חסרות וחלקן תלויות על שאריות בשר. הסייעת הסבירה לי שהרופא אמר שצריך לקחת אותו לבית חולים. שאלתי האם הזמינו אמבולנס והתברר לי שעדיין לא. חייגתי מיד למד"א והזמנתי אמבולנס, ובזמן ההמתנה הבן שלי צרח מכאבים. כשהאמבולנס הגיע בני פונה לבית חולים שניידר, קיבל מיד חומר הרגעה וטשטוש, ורק לאחר כשש שעות הוכנס לחדר ניתוח ובוצעה תפירה של החך העליון. לאחר הטיפול הוא שהה בבית עשרה ימים, לאחריהם די נדהמתי מכל הפרטים שהחלו להיחשף בנוגע לפציעה".

האב הציג בפנינו מספר תמונות קשות יותר לצפייה אך בחרנו שלא להעלות אותן כאן.

מה מצבו של בנך כיום?

"חסרות לו שלוש שיניים קדמיות. שיניים אחרות צדדיות נפגעו גם כן אך עדיין לא ידוע עד כמה, יש סיכוי שהן ישחירו. לא יהיו לו שיניים עד שיצמחו לו השיניים הקבועות בגיל 6-7. אנו הולכים לביקורת כל חצי שנה כדי לראות כיצד ואיך יצמחו השיניים הקבועות, כי באזור אחד הייתה פגיעה בעצב של השן. בינתיים הוא אוכל רק דרך הצד של הפה, יש לו קצת קשיים בהגייה של אותיות והוא מטופל אצל קלינאית תקשורת".

אתה יודע איך הוא נפצע? 

"למיטב ידיעתי, ביום האירוע אמורה הייתה להיות בגן גננת מחליפה אך היא לא הגיעה לגן, הגן הופעל רק על ידי שתי סייעות. נאמרו לי כמה גרסאות המתארות את מה שהוביל לפציעה של בני. לפי הגרסה הראשונה הוא נפל על קוביית עץ קשה. לפי גרסה שנייה הוא ישב על אחת הקוביות ואז נפל. לפי גרסה שלישית הוא עמד על הקוביות ואיבד שיווי משקל ונפל עליהן. אני חייב לציין שהקוביות עשויות מעץ קשה עם חיבורי מתכת בתוך הפינות, חלקן בגובה 40 ס"מ וברוחב 10 ס"מ. הן ישנות ומאוד מסוכנות, היום יש קוביות מחומרים רכים יותר. בנוסף, ככל הידוע לי, בעת המקרה לא לחצו על לחצן מצוקה ולא הזמינו אמבולנס לגן. כשהסייעת לקחה את בני לקופת חולים, שאר הילדים נשארו בגן עם סייעת אחת בלבד כשבגן 34 ילדים".

קוביות העץ בגן | צילום: פרטי

 

מישהו בתפקיד רשמי דיבר איתך אחרי המקרה?

"ביום האירוע או לאחריו קיבלתי טלפון מנהלת המחלקה לגיל הרך בעיריית הרצליה נאווה שחם. היא שאלה לשלומו של בני ועדכנתי אותה במצבו הרפואי. בזה הסתיימה השיחה. לאחר שבוע התקשרתי אליה, היא הייתה בהתחלה מאוד נחמדה ושאלה לשלומו של בני, ואז כששאלתי אותה האם היא יודעת מה בדיוק קרה בגן כי שמעתי מספר גרסאות, והאם בוצע תחקיר כלשהו, פתאום הטון שלה השתנה והיא אמרה לי שהיא לא מתעסקת בזה ורק מעניין אותה מה שלום הבן שלי. שאלתי מי כן מתעסק ויכול לתת לי תשובות, והיא אמרה שיחזרו אליי. עד עצם היום הזה אף אחד לא חזר אליי. בנוסף גננת הגן הגיעה לביתנו וסיפרה על מה שאירע ביום המקרה, היא לא נכחה כך שהפרטים שהיא מסרה היו די מצומצמים והיא אישרה את הגרסה שבני אכן עמד על הקוביות".

האם התבצע תחקיר של המקרה? קיבלת דוח כלשהו?

"פניתי גם לגננת הגן מספר פעמים והיא אמרה לי שהיא תנסה לדאוג שאקבל עותק דיווח של המקרה שהועבר לחברת הביטוח, עד היום לא קיבלתי דוח או שום מסמך שכזה. בזמן הפציעה של הבן שלי אירעו עוד פציעות של ילדים אחרים בגן, נערכו ישיבות של ההורים והסתבר שאף הורה לא ידע על המקרים האחרים שקרו בגן. אני יודע על קרוב לעשרה מקרים שונים".

מדוע אתה מעוניין בפרסום מקרה הפציעה האישי של בנך ולמה חיכית עד היום?

"מספר סיבות, ראשית למרות ההבטחות עד היום לא פנה אליי שום גורם מהעירייה ולא קיבלתי דוח מסודר המסביר מה קרה בפציעה של בני (למעט שיחה עם הגננת שבאה אלינו הביתה). שנית, בני השני ע' שובץ לאותו הגן ומתחיל שם בשנת הלימודים הקרובה. הדבר האחרון שהכי זעזע אותי הוא שראיתי שמשחק הקוביות עדיין נמצא בגן ולפני כחודשיים ראיתי ילדים עומדים שוב על הקוביות האלה בעת משחק".

מה היית רוצה שיקרה ומה אתה עושה בנדון?

"ראשית אני מעוניין שלא יקרה מצב שבו גן עם כמות כזו של ילדים מופעל ללא גננת ואף לא על ידי שני אנשי צוות. שמתי לב שבמהלך השנתיים שבני היה בגן, כשיש שני אנשי צוות במקום שלושה הסיכוי למקרים חריגים גדל. כמו כן אינני יודע איזו הדרכת בטיחות עובר כל איש צוות שמגיע לגן, אם הוא בקיא בנהלי ההתנהגות במקרים שכאלה, ושההוראות כיצד לפעול יהיו במקום בולט בגן כך שגם הצוות וההורים יהיו מודעים לכך. כמובן שאקבל את דוח המקרה של הפציעה של בני. חשוב לציין שהילד שלי אוהב את הגננת והסייעות והולך לגן בשמחה ומקבל הרבה חום ואהבה. מבחינת מה אני עושה, חברתי למספר הורים כדי להביא להוצאתו של משחק הקוביות המסוכן מהגן, במישור הרחב יותר להכין מסמך דרישות עליו נחתים את כל המועמדים בבחירות העירוניות הקרובות מתוך שאיפה ליישמן כבר בשנת הלימודים הקרובה".

תגובת עיריית הרצליה לא התקבלה עד מועד פרסום הכתבה.

מאת: נאוה טלהון | בתמונה: קוביות המשחק המסוכנות

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט