ALLIN > lifestyle > החיים בסטייל > מדור עיצוב: למה להשקיע במעצבת פנים?

מדור עיצוב: למה להשקיע במעצבת פנים?

מדור עיצוב: למה להשקיע במעצבת פנים?

שיפוץ דירה או רכישה הם אף פעם לא צעד פשוט. הרבה כסף מושקע בתהליך ואנחנו רוצים לוודא שכל שקל יניב את התועלת הנחוצה לו. זה השלב שרבים מאיתנו מתלבטים האם להיעזר בשירותי עיצוב פנים. האם באמת מדובר בהשקעה יעילה שיכולה לחסוך לא מעט כסף?

מזל טוב. יש לכם את המפתחות לדירה החדשה או שהגעתם להחלטה שהדירה הישנה זקוקה לשיפוץ. אז בין קיר לקיר, מטבח ושירותים, איפה למעשה מתחילים את התהליך זו יכולה להיות דירה על הנייר, דירה להשקעה או דירה ישנה שזקוקה לחידוש חלקי, בוודאי תהיתם האם כדאי לקחת מעצבת פנים או שניתן לחסוך את העלות ולבסס את העיצוב על הטעם והאסתטיות הטבעית שבכם.

רותם סידלר ומירב צ'רניחובסקי, מעצבות פנים ובעלות חברת StudioLagom, מספרות לנו כיצד עיצוב פנים מקצועי יכול לא רק להתאים את השטיח לספה אלא לייצר חיסכון משמעותי בעלויות השיפוץ, הריהוט ובכלל.

יש לי חוש עיצובי אז למה צריך להשקיע במעצבת פנים?

"כאשר רוכשים דירה על הנייר יש לכך חשיבות יתרה", מסבירה מירב ומרחיבה. "הייעוץ המקצועי עוד בשלב התכנון מאפשר לנו לעשות שינויים רבים בהתאם לצרכי הדיירים כך שבסופו של תהליך הדבר יתורגם לחיסכון משמעותי בעלויות, זאת לאור העבודה כי הקבלן המבצע עושה אותם ואין צורך לעשות אותם לאחר שהבנייה הושלמה. לרוב, אם נעשה את השינויים לאחר האכלוס זה עלול לעלות הרבה יותר כסף. התכנון המקדים מאפשר להבין איפה יש צורך בשקעי חשמל נוספים או איפה נדרש לשבור קיר ולהגדיל חדר מסוים ובאיזה מקום נרצה להתקין את הכבלים. אלו החלטות חשובות שבסופו של דבר חוסכות המון בעלויות הסופיות".

ומה באשר לעיצוב הקלאסי: מיקום הספה, הריהוט ושאר האביזרים המכילים את הבית?  

"מעצבת פנים בדר"כ זה לטווח הארוך. היא מלווה את הלקוחות החל מרכישת הדירה על הנייר ועד עיצוב סופי לאחר קבלת המפתח. במהלך הבנייה יש שלב שבו אין עבודה ממשית אבל ניתן כבר להתחיל ולבחור ריהוט, נגרות, אריחים ושאר הפריטים הדרושים לעיצוב הסופי. העלות כאמור נמדדת על פי היקף העבודה ולא בהתאם לטווח הזמן שהיא לוקחת", מסבירה רותם.

"זווית נוספת ולא פחות חשובה היא שמעצבת פנים תדע להתאים את התקציב של הלקוח למקומות הנכונים", מוסיפה מירב. "לקוח מצביע על הסכום שהוא יכול להשקיע בעיצוב הבית והניסיון, הידע והקשרים מאפשרים לנו כמעצבות למקסם את העלות לצרכים של הלקוח. בכל פרויקט מידת ההוצאה תהיה בהתאם לתקציב, כך למשל בפרויקט אחד נשקיע בספה יוקרתית של מותג מוביל, בעלות . ולחילופין בפרויקט אחר ניתן למצוא ספה איכותית לא פחות אבל במחיר סביר יותר".

 וזה הודות לעמלות שמקבלים המעצבים וממחירים נוחים מבעלי העסקים והחנויות, האמנם?

"עמלות קצת פחות מדויק, אבל כמו בכל עסק אחר אנשי מקצוע שרוכשים בכמויות נהנים ממחירים נוחים ואטרקטיביים יותר. כאמור, מעצבי פנים מביאים לכל ספק לקוחות רבים וחשיפה ולכן מקבלים מחירים טובים יותר מאלו שיקבל, במרבית המקרים, הלקוח הפרטי שקונה קנייה חד פעמית. השורה התחתונה היא שהחיסכון גדול יותר מההוצאה הסופית", מסבירה רותם.

וכיצד בא לידי ביטוי היתרון של מעצבת פנים בשיפוץ בית או דירה ישנים?

"אישה שהיא מבשלת מעולה כבר 30 שנה, יש לה הרבה יותר ניסיון במטבח ממה שיש למעצבת הפנים אבל לנו יש יותר ניסיון בתכנון מטבח שיהיה נוח למשתמש. כך למשל נוכל לדעת איפה למקם תאורה כך שתפזר את האור בכל החלל ולא תציל על הגז, או במקרה אחר אדע האם יכולה להיגרם פגיעה לקירות כתוצאה מלחות שיוצאת מהתנור וכיצד למנוע זאת. בסופו של תהליך הבית צריך לעבוד בשבילנו ולא אנחנו בשביל הבית", מסבירה רותם.

"היבט נוסף הוא תשתיות ישנות. בבתים ישנים המערכות לרוב יהיו בלויות, ולכן הצנרת והאינסטלציה עדינות ולא תמיד ניתנות להזזה ולכן הרבה פעמים אנחנו נתקלות במצבים של אנשים שהתחילו שיפוץ ורצו להעביר מיקומים של חדרים ונתקלו בבעיות שעלו להן הרבה זמן, כסף וכאב ראש. הקבלן לא תמיד ידע מראש על כך ומעצבת פנים, בעזרת תכניות הבית, תדע לדעת מה אפשרי להזיז ומה לא", מסכמת מירב.

אז מעצבת פנים זה לא רק מיקום הריהוט…

"נכון מאוד. מעצבת פנים היא לא פינוק לעשירים בלבד. להפך, התפקיד הופך להכרחי ומכריע דווקא שעובדים עם תקציב מוגבל. לא רק שתוכלו לקבל את הריהוט במחיר זול יותר, חשוב אף יותר הוא להימנע מטעויות. מעצבת פנים היא מצפן – בעיצוב השמים הם הגבול, אפשר להוציא אלפי שקלים על דירת שני חדרים או להקציב מראש סכום להוצאה ולדעת להוציא ממנו את המקסימום, הן מבחינת נראות והן מבחינת פונקציונליות", אומרת מירב.

כיצד לבחור את מעצבת הפנים המתאימה?

חשוב מאוד לעשות סקר שוק בהתחלה. תתחילו עם קבלת המלצות מאנשים, לאחר מכן שוטטו באתרים של אותן מעצבות ותבחרו את הסגנון העיצובי שאליו אתם מתחברים. לאחר מכן תקבעו פגישה עם 2-4 מתוך הסינון שעשיתם ותראו עם מי יש לכם כימיה ושיח. מדובר במהלך חשוב היות ואתם הולכים לבלות לא מעט שעות ביחד. לאחר מכן לוקחים הצעות מחיר, משכללים את כל הפרמטרים ומקבלים החלטה.

רותם ומירב בעלות סטודיו לעיצוב פנים – StudioLagom
לפרטים נוספים בקרו באתר.
תמונת המחשה: freepik

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט