ALLIN > זהירות – ניתוח פלסטי !

זהירות – ניתוח פלסטי !

זהירות – ניתוח פלסטי !

ניתוחים פלסטיים מסוגים שונים הפכו פופולריים מאוד בעשור האחרון. הגדלת חזה, הרמת חזה, שאיבת שומן, ניתוחי אף, הצמדת אוזניים, מתיחת פנים ועוד… הם רק חלק מהניתוחים הנפוצים בישראל. חשוב לדעת, שניתוח פלסטי, אף שמטרתו היא אסתטית, הוא בסופו של דבר ניתוח על כל הסיכונים הכרוכים בכך.

רגע לפני שאתם – גברים ונשים כאחד –  רוצים לבצע שינוי אסתטי בגופכם, חשוב שתקראו את עשרת הדיברות לפני ניתוח פלסטי:

  1. השוואה וחוות דעת: התייעצו לפחות עם שני מומחים על מנת לקבל חוות דעת- על הרופא המנתח וגם המוסד הרפואי בו תעברו את הניתוח.
  2. מקום ביצוע הניתוח ובחירת המנתח: ניתוחים מומלץ לבצע בבתי חולים ובמרכזים רפואיים אשר קיבלו את אישורו של משרד הבריאות. יש להימנע מביצוע ניתוחים (גם ניתוחים קטנים) במרפאות מאולתרות.

חשוב שהרופא המנתח יהיה בעל המלצות, רקע, ניסיון, השכלה והכשרה מתאימה.

  1. תאום ציפיות: חשוב לבצע מראש תיאום ציפיות (רצוי בכתב) עם הרופא המנתח לגבי התוצאה הרצויה.
  2. הסכמה מדעת: לפני ביצוע ניתוח נדרש המטופל לחתום על טופס הסכמה מדעת שכולל את המידע הרלבנטי אודות הניתוח, לרבות סיכונים וסכנות אפשריות. רק לאחר שתקרא/י ותביני גם את כל ההיבטים והמשמעויות, תוכל/י לשקול ולהחליט האם לגשת לביצוע הניתוח.

במידה וכתוצאה מהניתוח נגרם למטופל נזק רפואי, שאילו היה יודע עליו, היה בוחר שלא לעבור את הניתוח האסתטי, הרי שהוא יוכל להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

  1. צילום ותיעוד: רצוי לצלם לצורך השוואה את האזור המנותח לפני ואחרי הניתוח. במקרים בהם המנותח/ת אינו שבע רצון מהניתוח, התיעוד – צילום ומסמכים נוספים – יכול להיות ראיה משמעותית כדי להוכיח את טענותיך. חשוב לשמור מסמכים כדוגמת הצעת מחיר, תשובות שקיבלת במייל, התחייבות שקיבלת מהרופא, חשבוניות וקבלות, שיחות טלפון או כל דבר אחר וכמובן תמונות.
  2. מעקב רפואי: לאחר הניתוח, חשוב להגיע לפגישת מעקב אצל הרופא. אסור לבצע מעקב רפואי טלפוני! חשוב לדווח לרופא על כל שינוי, בעיה או התפתחות שלאחר הניתוח. אם הרופא מתחמק מלראות ולבדוק את המנותח/ת זו נורה אדומה.
  3. סטריליות: זיהום הוא אחד מהסיבוכים הנפוצים כתוצאה מניתוח פלסטי. חשוב שהרופא המנתח והצוות הרפואי יקפידו על כללי סטריליות והיגיינה, כך גם המנותח/ת בהליך ההחלמה.
  4. רפואה ואסתטיקה: ניתוח אסתטי אינו ניתוח בריאותי והוא נעשה לבחירת המטופל/ת. היזהרו מפני מי שמגדיר את הניתוח הפלסטי כניתוח בעל צורך רפואי.
  5. אל תחתמו בעיניים עצומות: בגמר הניתוח, מומלץ לבדוק היטב על איזה מסמך מבקשים את חתימתך, שכן עשויים להיות מסמכים שמטרתם למנוע ממך את הזכות לדרוש ולממש את זכויותיך בעתיד. כך למשל, קבלת פיצוי כספי במקרה ונגרם נזק, או דרישת ניתוח חוזר ועוד.

אין "ארוחות חינם" – במידה ורופא יציע ניתוח לתיקון ללא עלות, מוטב שתידלק אצלך נורת אזהרה כי ייתכן והרופא התרשל בניתוח.

  1. ניתוח מיותר? הימנעו!

זכרו, ניתוח לצורכי אסתטיקה הוא גם ניתוח ותוצאותיו עשויות להיות הרות גורל. ניתוח שנראה קטן, יכול להסתבך ולהפוך לבעיה בריאותית. הימנעו מניתוחים מיותרים.

בכל מקרה בו נגרם נזק כתוצאה מהליך רפואי, חשוב להתייעץ עם גורם מקצועי, לרבות רופא מומחה  ועורך דין בתחום רשלנות רפואית.

עו"ד שיאן קוריאט שותפה ומנהלת מחלקת רשלנות רפואית במשרד פייל ושות' עורכי דין המתמחה בתביעות ביטוח ורשלנות רפואית

לאתר האינטרנט:   https://www.df-law.co.il/

מאת: עו"ד שיאן קוריאט | צילום: רן כליף

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט